پژوهشكده فولاد

در سال 1386 به منظور گسترش كيفي و كمي فعاليت­هاي دانشگاه در صنعت فولاد، بكارگيري توان علمي وتحقيقاتي موجود براي بومي سازي فناوري­هاي نو، تكميل زنجيره پژوهش و فناوري در صنعت فولاد، بهبود كيفيت و افزايش راندمان توليد محصولات اين صنعت، ايجاد ارتباط و مشاركت پژوهشي بين شركت‌هاي فولاد و دانشگاه و هدفمند ساختن اين فعاليت­ها تاسيس گرديده‌ است. انجام تحقيقات توسعه‌اي-كاربردي در راستاي برنامه‌هاي صنعت فولاد در راس اهداف پژوهشكده فولاد قرار گرفته و انتظار مي­رود اين پژوهشكده بتواند در راستاي توسعه توليد فولاد در كشور و دستيابي به تكنولوژي­هاي روز دنيا مشاركت مؤثري داشته باشد.

محققين پژوهشكده فولاد از دانش آموختگان كارشناسي ارشد و دكتراي دانشكده­هاي فني و مهندسي هستند كه با همكاري اساتيد دانشگاه و كارشناسان صنعت مديريت و اجراي پروژه­ها را به عهده دارند.

شوراي علمي پژوهشكده فولاد از اساتيد دانشكده­هاي ذيربط و نمايندگاني از صنايع فولاد منطقه تشكيل يافته است و ارتباط منسجم با دانشكده­هاي دانشگاه و بكارگيري دانشجويان تحصيلات تكميلي در پروژه­هاي مورد نياز صنعت كشور از خط­ مشي­ هاي عمده پژوهشكده به ­شمار مي­ آيد.

 

 

 

 

تحت نظارت وف ایرانی